polish deutsch

IMPREGNACJA DREWNA

W zależności od rodzaju i przeznaczenia drewna stosujemy trzy metody zabezpieczania drewna

METODA MALOWANIA POPRZEDZONA GRUNTOWANIEM
Drewno które ma być dobrze ochronione z jednoczesnym zachowaniem naturalnego szlachetnego wyglądu impregnujemy preparatami marki Remmers. Najczęściej stosujemy Lazurę ochronną klasy Premium HK_LASUR, która stanowi połączenie impregnatu, powłoki gruntującej i lazury jako powłoki dekoracyjnej. HK-LASUR głęboko wnika w drewno, chroni je przed wilgocią, promieniowaiem UV, sinizną, zerowaniem os, pleśniami i glonami pozostawiając je jednocześnie naturalnie matowym i pozwalając mu oddychać.
link

METODA ZANURZNIOWA POPRZEZ KĄPIEL W PREPARACIE KOPAFUNG
Tradycyjne drewno konstrukcyjne zabezpieczmy zanurzeniowo  preparatami marki Chemar chroniąc je przed dzialeniem szkodliwych czynników.
http://www.chemar.pl/index.php/kuprafung-no

 

METODA PRÓŻNIOWIOWO - CIŚNIENIOWA
Drewno które będzie miało kontakt z gruntem lub wodą zabezpieczmy metodą próżniowo- ciśnieniową. Jest to nowoczesna i najskuteczniejsza metoda zabezpieczania drewna najbardziej narażonego na działanie czynników niszczących. Wykonujemy impregnację próżniowo-ciśnieniową w IV klasie odpowiednią dla drewna użytkowanego na zewnątrz z kontaktem z gruntem i (lub) wodą. Na życzenie klienta załączamy dokumentację przebiegu procesu impregnacji w autoklawie z podaniem ilości wprowadzonego impregnatu w 1m3 drewna. 
https://www.youtube.com/watch?v=YCU7OskqgDc