NASZ ADRES,
Marwice 15, 66-432 Baczyna
PRACUJEMY W GODZINACH
06.00 - 14.00

Impregnacja drewna - Stolarnia Marwice

image
image
image

Impregnacja drewna

W zależności od rodzaju i przeznaczenia drewna stosujemy trzy metody zabezpieczania drewna:


METODA MALOWANIA

Drewno które ma być dobrze ochronione z jednoczesnym zachowaniem naturalnego szlachetnego wyglądu impregnujemy preparatami marki Remmers. Najczęściej stosujemy lazurę ochronną klasy Premium HK_LASUR, która stanowi połączenie impregnatu, powłoki gruntującej i lazury jako powłoki dekoracyjnej. HK-LASUR głęboko wnika w drewno, chroni je przed wilgocią, promieniowaniem UV, sinizną, zerowaniem os, pleśniami i glonami, pozostawiając je jednocześnie naturalnie matowym i pozwalając mu oddychać.METODA ZANURZNIOWA POPRZEZ KĄPIEL W PREPARACIE KOPAFUNG

Tradycyjne drewno konstrukcyjne zabezpieczmy zanurzeniowo preparatami marki Chemar, chroniąc je przed działaniem szkodliwych czynników.
Od niedawna impregnujemy również zanurzeniowo drewno preparatem ogniochron.METODA PRÓŻNIOWIOWO - CIŚNIENIOWA

Drewno, które będzie miało kontakt z gruntem lub wodą, zabezpieczmy metodą próżniowo- ciśnieniową. Jest to nowoczesna i najskuteczniejsza metoda zabezpieczania drewna najbardziej narażonego na działanie czynników niszczących. Wykonujemy impregnację próżniowo-ciśnieniową w IV klasie, odpowiednią dla drewna użytkowanego na zewnątrz z kontaktem z gruntem i (lub) wodą.
Na życzenie klienta załączamy dokumentację przebiegu procesu impregnacji w autoklawie z podaniem ilości wprowadzonego impregnatu w 1m3 drewna.