NASZ ADRES,
Marwice 15, 66-432 Baczyna
PRACUJEMY W GODZINACH
06.00 - 14.00

DREWNO KLEJONE – LUBUSKIE

W naszym zakładzie stolarskim w lubuskim dostępnych jest wiele gatunków drewna klejonego oraz litego. Wybór odpowiedniego rodzaju surowca zależy od specyfiki tworzonej konstrukcji. Drewno klejone wykazuje wysoka odporność na odkształcenia, pęknięcia oraz ogień. Materiał ten najczęściej nie wymaga dodatkowej impregnacji. Wyjątkiem jest jego zastosowanie zewnętrzne. Ze względu na jego dużą nośność drewno klejone wykorzystuje się m.in. do budowy hal sportowych, widowiskowych czy handlowych, a także innych konstrukcji o dużej rozpiętości.

DREWNO KLEJONE WARSTWOWO

Drewno klejone warstwowo BSH uzyskuje się w procesie łączenia ze sobą lamel z wysokiej jakości drewna iglastego wysuszonych do wilgotności 8 – 12%. Spoiwem są w tym przypadku żywice melaminowe lub rezorcynowe. Są to całkowicie bezpieczne produkty, niewydzielające toksycznych substancji i odporne na warunki zewnętrze. Klejonka produkowana jest głównie z drewna świerkowego, które cechują dobre parametry wytrzymałościowe.

DREWNO KLEJONE NA MIKROWCZEPY

Drewno KVH tworzone jest z drewna litego połączonego wzdłużnie za pomocą mikrowczepów. Technika ta umożliwia tworzenie drewna konstrukcyjnego o dowolnej długości. Surowiec jest suszony do wilgotności ok. 15% i strugany czterostronnie, dzięki czemu otrzymuje przekrój prostokąta. Jego krawędzie są fazowane. Drewno klejone na mikrowczepy znajduje zastosowanie np. w domach szkieletowych, konstrukcjach dachowych czy obiektach wielkopowierzchniowych.